Zobacz wszystkie

Węgiel do pieców tradycyjnych

Na naszej stronie internetowej zakupią Państwo najwyższej jakości opał przeznaczony do standardowych kotłów, m.in. zasypowych i rusztowych, które nadal znajdziemy w większości polskich domów. Węgiel do pieców tradycyjnych powinien cechować się odpowiednią kalorycznością, dzięki czemu jest bardziej ekonomiczny. W naszym sklepie mają Państwo do dyspozycji dwa rodzaje paliwa zalecanego do tego typu kotłów.
Wybierając ekogroszek Montana otrzymują Państwo produkt niezwykle praktyczny, dzięki niskiej zawartości popiołu otrzymywanego w wyniku spalania piec można czyścić znacznie rzadziej niż w przypadku standardowych produktów. Węgiel ekogroszek Montana szczególnie zalecane jest do dogrzewania w okresach mniej mroźnych, w trakcie łagodnej zimy czy chłodniejszej wiosny i jesieni.
Natomiast do ocieplania domu w czasie najniższych temperatur, idealnie sprawdza się miał węglowy Arizona. Produkt jest bezpieczny dla nieco starszych, tradycyjnych pieców, jego spalanie nie powoduje korozji, miał charakteryzuje się bowiem bardzo niską wilgotnością. Paliwo może być wykorzystywane także jako domieszka do opałów o większej grubości. Wykorzystywanie miału węglowego Arizony w roli opału ułatwia także regulację temperatury pieca.
Odwiedzając nasz sklep internetowy z węglem mogą się Państwo zaopatrzyć także w opały przeznaczone do kotłów z podajnikiem, a także paliwa o uniwersalnym zastosowaniu. Ceny podane na stronach produktów zawierają już koszt przesyłki, nasi kurierzy dostarczą towar pod wskazany towar na terenie całej Polski, bez dodatkowych opłat!

 • Ekogroszek „Montana”

  Optymalna jakość i cena

  Wartość opałowa: 20-21 MJ/kg

  769.00  725.00  /tona
  <span style="font-size: 12px;"><strong>Ekogroszek Montana </strong>iealnie nadaje się on do ogrzewania nie tylko zwykłych domów, ale także dużych firm. Zalecany jest szczególnie do kotłów automatycznych, działających w sposób ciągły, z podajnikiem tłokowym lub ślimakowym. Montana wykonano ze specjalnie wyselekcjonowanego węgla brunatnego. Opał charakteryzuje się <strong>obniżoną zawartością siarki</strong>, dzięki czemu jest bezpieczny dla domowników i mniej inwazyjny dla środowiska. Spalany ekogroszek pozostawia znacznie <strong>mniej popiołu</strong>, niż tradycyjne paliwa, przez co czyszczenie kotła jest rzadsze i łatwiejsze. Optymalna wilgotność paliwa, w granicach 26% sprawia, że produkt nie powoduje korozji, przez co jest bezpieczny dla kotłów. Paliwo Montana to idealny wybór na łagodną zimę lub do dogrzewania pomieszczeń w pozostałych porach roku. Nasz sklep internetowy z ekogroszkiem umożliwia zakup już 1 tony produktu, opał zapakowany jest w wygodne, <strong>dwudziestokilogramowe worki</strong>, co znacznie ułatwia jego przechowywanie i donoszenie do kotła. Towar pakujemy fabrycznie w paletę zbiorczą, nasz kurier dostarczy go dla Państwa zupełnie za darmo, pod dowolny adres na terenie całego kraju! W swojej ofercie posiadamy też ekogroszek dedykowany nowoczesnym kotłom retortowym, a także paliwa przeznaczone do opalania tradycyjnych pieców. Przed zakupem produktu prosimy o zapoznanie się z regulaminem sklepu, dostępnym w odpowiedniej zakładce na stronie. </span> <span style="font-size: 12px;"><strong>Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w sprawie dostępności towaru.</strong></span>  
 • Miał węglowy „Arizona”

  Ekonomiczny miał węglowy

  Wartość opałowa: 22-23 MJ/kg

  829.00  795.00  /tona
  <span style="font-size: 12px;"><strong>Miał węglowy Arizona</strong> otrzymano poprzez kruszenie węgla, dzięki czemu uzyskano paliwo o obniżonej, równej granulacji. Miał węglowy idealnie sprawdza się jako samodzielny opał, lub w połączeniu z innymi paliwami o podwyższonej frakcji. Zalecany szczególnie do wykorzystania w kotłach zasypowych, rusztowych, a także retortowych z podajnikiem tłokowym. Oferowany przez nas miał węglowy w workach Arizona jest <strong>bezpieczny dla kotła</strong>, posiada bowiem bardzo <strong>niską wilgotność</strong> na poziomie 12%, dlatego nie powoduje korozji. Produkt w wyniku spalania pozostawia mniej popiołu niż typowe paliwa, dzięki czemu konserwacja i czyszczenie kotła mogą być przeprowadzane o wiele rzadziej. Arizona to idealny wybór dla domów i zakładów przemysłowych, w których ekologia jest bardzo ważna. Produkt charakteryzuje się bowiem bardzo <strong>niską zawartością siarki</strong>. Dodatkową zaletą miału węglowego jest możliwość kontrolowania temperatury oraz całkowitego nadzoru nad procesem spalania. Nasz sklep internetowy z miałem węglowym Arizona oferuje niezwykle atrakcyjna cenę przy zakupie tony produktu. Miał fabrycznie zapakowany jest w 20 kilogramowe worki, które dostarczamy do Państwa domu w wygodny opakowaniu zbiorczym, co znacznie ułatwia transport i przechowywanie produktu. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy, nasi pracownicy są do Państwa dostępni codziennie, od poniedziałku do piątku. Zachęcamy także do zapoznania się z pozostałymi produktami dostępnymi na stronie. </span> <span style="font-size: 12px;"><strong>Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w sprawie dostępności towaru.</strong></span>