Zobacz wszystkie

Węgiel do pieców tradycyjnych

Na naszej stronie internetowej zakupią Państwo najwyższej jakości opał przeznaczony do standardowych kotłów, m.in. zasypowych i rusztowych, które nadal znajdziemy w większości polskich domów. Węgiel do pieców tradycyjnych powinien cechować się odpowiednią kalorycznością, dzięki czemu jest bardziej ekonomiczny. W naszym sklepie mają Państwo do dyspozycji dwa rodzaje paliwa zalecanego do tego typu kotłów.
Wybierając ekogroszek Montana otrzymują Państwo produkt niezwykle praktyczny, dzięki niskiej zawartości popiołu otrzymywanego w wyniku spalania piec można czyścić znacznie rzadziej niż w przypadku standardowych produktów. Węgiel ekogroszek Montana szczególnie zalecane jest do dogrzewania w okresach mniej mroźnych, w trakcie łagodnej zimy czy chłodniejszej wiosny i jesieni.
Natomiast do ocieplania domu w czasie najniższych temperatur, idealnie sprawdza się miał węglowy Arizona. Produkt jest bezpieczny dla nieco starszych, tradycyjnych pieców, jego spalanie nie powoduje korozji, miał charakteryzuje się bowiem bardzo niską wilgotnością. Paliwo może być wykorzystywane także jako domieszka do opałów o większej grubości. Wykorzystywanie miału węglowego Arizony w roli opału ułatwia także regulację temperatury pieca.
Odwiedzając nasz sklep internetowy z węglem mogą się Państwo zaopatrzyć także w opały przeznaczone do kotłów z podajnikiem, a także paliwa o uniwersalnym zastosowaniu. Ceny podane na stronach produktów zawierają już koszt przesyłki, nasi kurierzy dostarczą towar pod wskazany towar na terenie całej Polski, bez dodatkowych opłat!

  • Miał węglowy „Arizona”

    Ekonomiczny miał węglowy

    Wartość opałowa: 22-23 MJ/kg

    730.00 
    <span style="font-size: 12px;"><strong>Miał węglowy w workach Arizona</strong> otrzymano poprzez kruszenie węgla, dzięki czemu uzyskano paliwo o obniżonej, równej granulacji. Miał węglowy w workach idealnie sprawdza się jako samodzielny opał, lub w połączeniu z innymi paliwami o podwyższonej frakcji. Zalecany szczególnie do wykorzystania w kotłach zasypowych, rusztowych, a także retortowych z podajnikiem tłokowym. Oferowany przez nas miał węglowy w workach Arizona jest <strong>bezpieczny dla kotła</strong>, posiada bowiem bardzo <strong>niską wilgotność</strong> na poziomie 12%, dlatego nie powoduje korozji. Produkt w wyniku spalania pozostawia mniej popiołu niż typowe paliwa, dzięki czemu konserwacja i czyszczenie kotła mogą być przeprowadzane o wiele rzadziej. Arizona to idealny wybór dla domów i zakładów przemysłowych, w których ekologia jest bardzo ważna. Produkt charakteryzuje się bowiem bardzo <strong>niską zawartością siarki</strong>. Dodatkową zaletą miału węglowego jest możliwość kontrolowania temperatury oraz całkowitego nadzoru nad procesem spalania. Nasz sklep internetowy z miałem węglowym w workach Arizona oferuje niezwykle atrakcyjna cenę przy zakupie tony produktu. Miał węglowy fabrycznie zapakowany jest w 20 kilogramowe worki, które dostarczamy do Państwa domu w wygodny opakowaniu zbiorczym, co znacznie ułatwia transport i przechowywanie produktu. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy, nasi pracownicy są do Państwa dostępni codziennie, od poniedziałku do piątku. Zachęcamy także do zapoznania się z pozostałymi produktami dostępnymi na stronie.</span> [ratings] <span style="font-size: 12px;"><strong>Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w sprawie dostępności towaru.</strong></span>