Skąd kupować wysokiej jakości węgiel?

Zarówno klienci detaliczni, jak i hurtowi planując zakup paliwa na sezon grzewczy coraz chętniej szukają sklepów internetowych oferujących sprzedaż sprzedaż miału węglowego oraz ekogroszku w workach. Rosnąca popularność tej formy sprzedaży powoduje, że liczba miejsc w sieci, w których możliwy jest zakup węgla, nieustannie rośnie. Niekoniecznie oznacza to utrzymanie jakości, dlatego klientom warto rekomendować tylko sprawdzone sklepy internetowe z węglem, które mogą pochwalić się doświadczeniem i są polecane przez użytkowników dotychczas korzystających z ich usług.

Węgiel w workach ze sklepu internetowego – wygoda i oszczędność

Sprzedaż węgla zapakowanego w funkcjonalne worki jest rozwiązaniem lubianym zarówno przez sprzedawców, jak i przez klientów dokonujących zakupu. Dlatego nowoczesny sklep internetowy z ekogroszkiem oferuje go właśnie w takich opakowaniach. Pojemność opakowań bywa różna, w zależności od sklepu. Niektóre oferują worki zawierające 15 kilogramów, inne nawet do 25 kilogramów. Niezależnie od wielkości opakowania, węgiel w workach stanowi duże ułatwienie zarówno podczas przechowywania, jak i w trakcie rozładunku. Worki z miałem, ekogroszkiem czy innymi rodzajami węgla są też praktyczne w transporcie, gdyż można je ułożyć na paletach, a dowieźć do klienta może je profesjonalna firma kurierska.

węgiel dobrej jakości

Dlaczego warto wybrać ekogroszek?

Ekogroszek to nie całkiem to samo, co węgiel, chociaż czasami potocznie utożsamia się te pojęcia. Ekogroszek to paliwo wytwarzane z węgla, przeznaczone do spalania w piecach retortowych i tradycyjnych. Cechą charakterystyczną ekogroszku jest to, że produkuje się go z węgla wysokokalorycznego, a więc o kaloryczności powyżej 24 MJ/kg i niskiej zawartości siarki. W dobrych sklepach internetowych dostępnych jest zwykle co najmniej kilka rodzajów ekogroszku, różniących się przede wszystkimi takimi parametrami jak kaloryczność, granulacja, zawartość siarki i ilość popiołu powstającego po spaleniu paliwa. Dużym uznaniem wielu wymagających kupców cieszy się paliwo o kaloryczności wynoszącej 28 000 – 30 000 kJ/kg, zawartości siarki od 0,8% do 1% oraz do około 8% popiołu pozostającego po spaleniu. Przedrostek eko- w nazwie tego paliwa nie jest przypadkowy. Ekogroszek cechuje się obniżoną zawartością toksycznych substancji, w tym węglowodorów aromatycznych, furanów, dioksyn oraz pyłów i tlenku węgla w spalinach. Zgodność ekogroszku z wymaganiami niskiej emisyjności podlega certyfikacji, co ma ogromne znaczenie przede wszystkim z powodu obecności na rynku podróbek tego paliwa charakteryzujących się zdecydowanie gorszymi parametrami grzewczymi i emisyjnymi. Sprawdzony sklep z pewnością nie sprzeda nam falsyfikatu z miału i lepiszcza.

Zakupy w sklepie internetowym z ekogroszkiem – gdy liczy się komfort i szybkość

Zarówno sprzedaż miału węglowego, jak i ekogroszku czy innych rodzajów paliw, dokonuje się w sklepie internetowym w sposób łatwy i szybki. Od momentu rozpoczęcia transakcji do jej zakończenia upływa najwyżej parę minut, więc w porównaniu z zakupami w stacjonarnych składach opałowych, oszczędność czasu jest znaczna. Wystarczy kilka kliknięć, aby wybrać, a następnie zamówić wybrany rodzaj paliwa, określić jego ilość i wskazać adres, pod który ma zostać dostarczone. Zwłaszcza w branżach, w których liczy się czas, takie usprawnienie jest na wagę złota. Cenią je również klienci stawiający na nowoczesny sposób obsługi. Zamówienie przyjęte przez popularny sklep internetowy z ekogroszkiem jest zazwyczaj realizowane w ciągu kilku dni roboczych, choć trzeba się liczyć z tym, że w szczycie sezonu grzewczego czas oczekiwania na dostawę może się wydłużyć.

Porada na zakończenie

Podobnie, jak w przypadku każdych innych zakupów przez sieć, warto zwracać uwagę, od kogo się kupuje. Jedynie sprawdzony dostawca, cieszący się zaufaniem dotychczasowych klientów, jest w stanie zagwarantować oczekiwaną jakość zakupów. Dlatego warto poszukać w internecie informacji na temat sklepu, w którym planuje się dokonać zakupu opału i sprawdzić opinie na jego temat.

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password