Pakowany miał węglowy w workach

Węgiel kamienny jest niezmiennym liderem paliw nadającym się do ogrzewania wszelkiego rodzaju pomieszczeń. Począwszy od palenia nim w domach jednorodzinnych, blokach mieszkalnych czy hotelach, produkcyjnych halach przemysłowych, a kończąc nawet na sporych przedsiębiorstwach energetyki grzewczej i elektrowniach. Miał węglowy jest jednym z produktów powstałych w procesie obróbki węgla kamiennego i jest to najbardziej rozkruszona forma tego węgla jego ziarna nie przekraczają wielkości sześciu milimetrów. Należy zauważyć iż miał jest niejako produktem ubocznym procesu wydobycia oraz późniejszej obróbki węgla, jednak wykorzystuje się go także jako domieszkę do węgla o większej granulacji, gdyż w ten sposób zmniejszamy koszty ogrzewania. Ogromną zaletą dla użytkowników z tego względu jest jego stosunkowo niższa cena w porównaniu do pozostałych rodzajów węgla. Mały rozmiar ziarna pozwala na sprzedaż miału węglowego pakowanego w worki, np. po 25kg, a nie da się zaprzeczyć, że miał węglowy w workach zdecydowanie ułatwia transport i przechowywanie. Niestety mimo tych zalet nie warto pozostawiać złudzeń, gdyż niższa cena musi być związana z pewnymi negatywnymi stronami tego opału, czyli mniejszą kalorycznością oraz większym zanieczyszczeniem surowca.

Co ze szkodliwością węgla?

W ostatnich latach dokonano ogromnych postępów w zakresie odpowiedzialności ekologicznej za wydobycie i spalanie węgla. Jednak nie należy zapominać, że proces spalania miału daje więcej produktów ubocznych niż inne popularne paliwa tj. znacznie większą ilość szlaku i popiołu. Tym bardziej należy zwracać uwagę, by używać węgla dobrej jakości, gdyż poszukiwanie niskiej ceny często sprawia, że zakupowany węgiel wykazuje się wyjątkową szkodliwością. Nieodpowiednie użytkowanie a nawet samo przesypywanie miału również okazuje się szkodliwe, szczególnie w pomieszczeniach zamkniętych, ponieważ zwiąże się ze sporą ilością unoszącego się pyłu węglowego. Dlatego każdy świadomy użytkownik skłania się, do zakupu miału węglowego w workach, które praktycznie pozbawiają niebezpieczeństwa wdychania pyłu. Z tego względu też przepisy dotyczące ochrony środowiska obecnie w dużym stopniu regulują negatywne czynniki funkcjonowania kotłowni szczególnie węglowej. Czynniki ogólnie mówiąc ekologiczne w pewnym stopniu ograniczają funkcjonowanie kotłowni, jednak pojawiają się na rynku coraz nowocześniejsze i łatwiej dostępne filtry przeciwpyłowe, które sprawia, że kotłownie miałowe stają się bardziej przyjazne i nie zagrażają otoczeniu.

miał węglowy

Sprzedaż miału węglowego w praktyce

Sprzedaż miału węglowego ma swoją przyszłość, a miał węglowy w workach jest produktem coraz bardziej docenianym i popularny. Dawniej standardowo na zamówienie dostawca węgla w postaci luźnej, ładował towar bezpośrednio na naczepę samochodu (kupowano często na miarę tzw. wywrotki). Jednak z biegiem czasu, rozwoju przemysłu i podwyższenia standardów życia miał węglowy jest już obecnie pakowany nie tylko na życzenie klienta. Aktualnie najczęściej kupowany jest miał węglowy w workach. Taka forma sprzedaży jest nieco droższa, ale zarazem wygodniejsza, nie wymaga wyodrębnienia piwnicy na składowanie i jest łatwiejsza w przewozie i rozładunku. Miał workowany jest doceniany zwłaszcza przez właścicieli pieców ze specjalnym podajnikiem, gdyż ta forma ułatwia uzupełnianie pieca raz na kilka dni. Nowoczesne technologie sprawiły, że korzystanie z miału węglowego w workach staje się coraz prostsze i najmniej szkodliwe jak to możliwe.

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password