Kotły i piece na ekogroszek - ranking 2018 / 2019

Zakup kotła na ekogroszek nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Na rynku znajdziemy ogromną ilość świetnej jakości modeli, więc ważne jest to, aby prawidłowo dopasować urządzenie do własnych potrzeb. Warto zaznaczyć, że aktualnie nie można zakupić pieca o klasie niższej niż piąta. Wynika to ze zmian wprowadzonych do przepisów prawa. Piece na ekogroszek są wydajne, a tym samym dość tanie w eksploatacji. Ich użytkowanie gwarantuje nam wysoki komfort oraz swobodę użytkowania. Poniżej przedstawiono praktyczne wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego modelu.

Jaki kocioł na ekogroszek wybrać?

Przed zakupem kotła na ekogroszek należy zapoznać się jego parametrami technologicznymi. Najważniejsze jest to, aby zakupić model zapewniający tanią, a jednocześnie efektywną pracę. Istotne jest również to, aby piec był bezawaryjny. Każda usterka jest nie tylko kłopotliwa, ale również kosztowana. Znaczenie lepiej jest zainwestować pieniądze raz, a porządnie.
W pierwszej kolejności należy prawidłowo dopasować moc grzewczą. W przypadku małych i średnich domów nie musi być ona zbyt wysoka. Podczas określania optymalnej mocy kotła warto sięgnąć po świadectwo charakterystyki energetycznej. Właściciele starszych budynków mogą samodzielnie obliczyć zapotrzebowanie na energię. Nie ma sensu inwestować w zbyt modny piec, gdyż nie wykorzystamy w pełni jego możliwości, a tym samym stracimy sporą ilość gotówki. Obiekty, które posiadają nowoczesną izolację cieplną jest o wiele łatwiej ogrzać, więc sprawdzą się tutaj kotły na ekogroszek o niżej mocy.

Innym ważnym parametrem jest rodzaj sterownika. Większość osób stawia na piece automatyczne, gdyż są one najmniej problemowe w obsłudze. Sterowniki dwustanowe potrafią jeszcze bardziej zwiększyć wydajność kotła, a tym samym obniżyć koszty jego eksploatacji. Jest to jednak rozwiązanie polecane osobom, które dość dobrze znają tego typu technologie. Ustawianie odpowiednich parametrów pracy wymaga nieco większej wiedzy użytkownika.

Podczas wyboru pieca na ekogroszek duże znaczenie ma również rodzaj podajnika. Kotły z wymiennikiem poziomym rekomendowane są przede wszystkim do małych pomieszczeń. Najczęściej ich gabaryty nie są zbyt duże, co stanowi niewątpliwy atut. Kotły z wymiennikiem pionowym polecane są do niewysokich wnętrz.
Wybierając piec na ekogroszek należy również zwrócić uwagę na rodzaj palnika. Jeśli mamy zamiar palić wyłącznie wyżej wspomnianym opałem, to dobrze sprawdzi się klasyczny palnik retortowy.

W przypadku, gdy mamy zamiar stosować różnego typu mieszanki, to dobrze postawić jest na palnik żeliwny, czy też rynnowy.
Oczywistym jest, że gwarancja producenta oraz serwis również mają wielki wpływ na wygodę użytkowania kotła. Istotne jest, aby producent zapewniał nam kompleksową opiekę serwisową. Zwróćmy również uwagę, jak długo obowiązuje gwarancja na poszczególne części kotła.

Polecany produkt do kotłów - ekogroszek Dakota

ekogroszek do kotłów

Jakie kotły na ekogroszek są najlepsze? Ranking 2019

Poniżej przedstawiono subiektywne zestawienie najlepszych kotłów na ekogroszek. Są to modele godne polecenia, które spełniają wszelkie aktualne standardy. Wyróżniają się wysoką sprawnością, wydajnością, a także korzystną ceną zakupu.
1. Ogniwo Eko Plus M – to model, który można zakupić za około 8500 zł. Jest on wyposażony w sterownik, który w sposób automatyczny dobiera parametry pracy. Plusem jest również specjalny mechanizm czyszczący wymiennik. Pojemność zasobnika wynosi 144 kg. Gwarancja producenta obowiązuje 5 lat. Jest to kocioł retortowy.
2. Sztoker V – to kocioł z palnikiem rynnowym. Pojemność zasobnika to około 144 kg. Nie jest to piec do układu zamkniętego. Gwarancja producenta wynosi 2 lata. Kocioł wyposażony jest w sterownik, który w sposób automatyczny dopasowuje parametry pracy. Model ten wyróżnia się wysoką efektywnością i niezawodnością. Należy za niego zapłacić mniej więcej 9300 zł.
3. SAS Solid – to piec wyposażony w palnik drugiej generacji. Jest to model wyposażony w dwa automatyczne sterowniki. Jeden z nich jest czujnikiem żaru. Pojemność zasobnika to około 152 kg. Gwarancja producenta wynosi 5 lat. Za ten kocioł retortowy należy zapłacić około 9400 zł.

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password