Kiedy najlepiej jest kupić ekogroszek?

Ceny ekogroszku ulegają zmianie przez cały rok. Każda pora roku niesie za sobą inną cenę opału. Najczęściej każdy o opale zaczyna myśleć przed zbliżającym się okresem grzewczym. Koniec sezonu ogrzewania to początek ciepłych dni i zbliżających się wakacji. Dlatego tak mało osób zaczyna myśleć o kolejnej zimie i cieszy się odpoczynkiem. Czy kolejny sezon grzewczy to dobry czas na zakup ekogroszku? Okres letni to czas ciepłych a czasami upalnych dni dzięki promieniom słonecznym, a nie kaloryferom. A może warto wtedy zastanowić się na zapasami?

Czy warto inwestować w ekogroszek latem?

Lato to długie, upalne dni, odpoczynek, wyjazdy oraz czas na zakup ekogroszku! Okres letni to najlepsza pora na inwestycję w opał. Warto taki zakup zaplanować w miesiącach od czerwca do końca sierpnia. Te miesiące to czas wysokich temperatur na zewnątrz i niskich opadów co sprzyja dobremu ekogroszku. Opał składowany w słońcu pozbywa się wilgoci nawet o kilkanaście procent. Z uwagi na dużą dostępność w tym czasie ekogroszku nie musimy się martwić o jego brak czy wcześniejsze zamówienia. Argument, który najbardziej przekonuje to odpowiednia wilgotność. Latem ekogroszek trafia do sprzedawców, szybko wysycha, co pozwala na jego ekonomiczne spalanie się. Dodatkowo okres letni to czas najniższych cen dla opału. Często rozpoczyna się wieloma promocjami oraz szybkimi dostawami.

Zalety kupna ekogroszku latem

  1. niska cena,
  2. wygodny i szybki transport,
  3. łatwy dostęp produktu,
  4. lekkość opału,
  5. łatwość w rozpalaniu oraz lepsze palenie się.

Co z zakupem ekogroszku zimą?

Okres zimowy to okres grzewczy. Wtedy każdy zaczyna myśleć o paliwie do swojego kotła. Kupując węgiel luzem, w składach można natrafić na węgiel mokry, który powoduje spore obciążenie dla naszego pieca jak i portfela. Kupując ekogroszek wilgotny, ciepło wytwarzane podczas spalania wykorzystywane jest na suszenie, a nie na ogrzewanie pomieszczenia. Zakup takiego paliwa może narazić kocioł na korozję zasobnika oraz podajnika. Ceny idą w górę, kiedy rośnie zapotrzebowanie na opał. Nieprzygotowane osoby na zimę, decydujące się kupić opał na ostatnią chwilę mogą nawet spotkać się z cenami o 20% wyższymi niż w sezonie letnim.

Co jeśli kupimy ekogorszek workowany przez internet?

Kupując ekogroszek przez internet nie tylko mamy gwarancję wysokiej jakości, ale również konkurencyjnej ceny. Sklepy internetowe mają ceny uzależnione od cen kopalnianych. Natomiast sklep ewegiel24.pl daje gwarancję niższej konkurencyjnej ceny przez cały rok. Co więcej każdy klient może liczyć na fachowe doradztwo oraz szybką dostawę. Zamawiając ekogorszek w wygodnych do transportu workach, będziesz mógł się cieszyć czystością w swojej kotłowni oraz łatwym uzupełnianiem podajnika kotła.

Nasz sklep ewegiel24.pl przygotował opał w wygodnych i trwały opakowaniach co daje możliwość przechowywania paliwa przez długi czas. U nas można dokonać zapasu opału na taki czas, na jaki pozwala miejsce w waszym prywatnym składzie. Bez obawy, że dany produkt straci na jakości. Zapraszamy do zakupu ekogroszku nie tylko w okresach letnich, co pozwoli na łatwy transport do kotłowni, ale również w okresie zbliżającej lub przedłużającej się zimy.

Zakup ekogroszku przez internet a sklepy stacjonarne

Kupując opał w supermarkecie czy marketach budowlany, można się spotkać z brakiem jego dostępności. Zamówić ekogroszek przez internet można w każdej chwili bez obaw o brak produktu w danym dniu. Dlatego zapraszamy do kontaktu już dzisiaj. Nie musisz wychodzić z domu. Wystarczy włączyć komputer, wybrać naszą stronę internetową https://ewegiel24.pl/kategoria-produktu/produkt/ i skontaktować się z naszym ekspertem w celu dopięcia szczegółów zapłaty i dostawy na terenie całej Polski.

Zalety zakupu ekogroszku przez internet

  • łatwa dospępność,
  • konkurencyjne ceny,
  • wygodne worki - łatwe składowanie opału,
  • wygodny i szybki transport,
  • czystość w kotłowni.

Polecany produkt:

ekogroszek do kotłów

Dlaczego tak ważne jest, aby ekogroszk nie zawierał wilgoci?

Ekogroszek to jeden z najbardziej cenionych opałów, ze względu na swoją wysoką energetyczność i bezproblemowe rozpalanie. Ekogroszek zostaje poddany płukaniu wodą, aby został z niego usunięty miał podczas procesu kruszenia. Pozbycie się wody polega na suszeniu opału. Pozwoli to na łatwiejsze rozpalanie i lepsze palenie. Co najważniejsze suchy ekogroszek nie tylko lepiej się pali, ale również jest lżejszy, co wpłynie na oszczędności Twojego budżetu domowego.

Kiedy najlepiej jest kupić ekogroszek – podsumowanie

Tak naprawdę każda pora roku jest dobra, żeby uzupełnić zapas opału. Ekogroszek dostępny jest przez cały rok, dlatego też nie musimy się martwić o jego braki w magazynach. Warto jednak pamiętać, że okres letni to okres niskich cen, jak i niskiej wilgotności paliwa. Inny czas niż letni to nie błąd na dokonanie zakupu, ale warto mieć na uwadze, że opał może być niższej jakości. Często zdarza się, że koniec roku również jest piękny pod względem pogody, co sprawia, że ekogroszek od wielu producentów nie będzie niższej jakości. Zaufani dostawcy dbają o swój wizerunek, a co za tym idzie, dysponują opałem wysokiej jakości przez cały rok.

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password